Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarot a terapie + Tarot

 

červenec 2013

 978-80-7387-034-8_v_thumb.jpg

Tarot a terapie

Tvar v zrcadle

Tibor A. Brečka

Tarot je velmi působivým prostředkem otevírajícím lidskou psychiku. Každého, kdo se s ním kdy setkal, nějakým způsobem oslovil, ovlivnil. Je t v pravdě zrcadlo duše člověka, brána k jeho vědomým, ale (a hlavně) i nevědomým stránkám. A byla by velká škoda, aby se toto zrcadlo nepoužívalo, aby tato brána zůstala zavřená. Nikoliv náhodou lze pro člověka použít označení "homo symbolicus".

Kniha podává zajímavý pohled na využití Tarotu jakožto uceleného systému symbolů v psychoterapeutické práci. Tarot je zde chápán nikoliv jako "esoterní nástroj", ale spíše jako projektivní plátno. V knize se nalézají základní definice pojmů tarot, symbol a psychoterapie, dále pak přináší jak teoretický popis procesu práce s tarotem zejména v Gestalt terapii, tak také praktické ukázky a kazuistiky. Kniha je určena pro čtenáře z řad odborných i laických zájemců o psychoterapii a symboliku. 

Mgr. Tibor A. Brečka je akademickým pracovníkem Katedry společenských věd na Policejní Akademii České republiky, má svou soukromou terapeutickou praxi. Je asociovaným členem Asociace pro Gestalt terapii.

Vydalo Nakladatelství TRITON v Praze, 2008

 

2.12.2013

TAROT

jak si vyložit poselství karet

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--012--l--0--l--9--l--0120950-23.jpg

Kathleen McCormack 

Kathleen je ze šesté generace věštců. Tarot se naučila vykládat od matky, stále se zdokonalovala, a tak se časem stala průkopnicí výuky tarotu v Austrálii. Působila na třech univerzitách v Sydney. Po přestěhování do Anglie nadále působí a pořádá semináře o tarotu. Osobně také tarot vykládá. Je autorkou několika úspěšných knih na toto téma. 

Kniha nabízí návod ke třem oblíbeným rozložením: Keltský kříž, Cikán a rozložení na Tři karty. Pro snadnější pochopení výkladu je připojen i modelový výklad, ve kterém si můžete ověřit správnost interpretace.

Na konci knihy naleznete stručný popis jednotlivých karet a jejich základní význam, ke kterému je připojen možný výklad kombinací s jinými důležitými listy.

Kniha mne celkem zaujala svou netradiční formou a hlavně ukázkou praxe.

Vydalo nakladatelství Alpress, s.r.o. Frýdek-Místek, 2011

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář