Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarotový slovník - R

R

rekvizita - předmět potřebný při nějaké činnosti jako pomůcka, náčiní  

reinkarnace - opakované vtělování duše. Víra, kterou se vyznačuje mnoho náboženství a filozofických směrů, že v okamžiku smrti těla (ať je to tělo lidské, živočišné či rostlinné) se duše převtěluje do jiného těla a že tato forma přežití se opakuje z jednoho života do druhého, z těla na tělo. Vzpomínka na předcházející vtělení se může dostavit spontánně, nebo ji lze vyvolat regresí pod hypnózou.

retrokognice - relativně vzácná forma mimosmyslového vnímání, kdy její nositel získává informace o minulých událostech, které nedokáže poskytnout nebo zprostředkovat žádný normální prostředek v přítomnosti dostupný. Obvykle na sebe bere podobu živé, realistické vize, na které se někdy podílí více než jeden smyslový orgán.              

rovnodennost - dny vyznačující příchod jara a podzimu, kdy jsou dny a noci stejně dlouhé, zpravidla 20./21. března a 20./21. září. Tradiční kultury ji oslavují jako sluneční svátek.

Ř 

řídící duch - duch zemřelé osoby, ovládající řeč i jednání MÉDIA, které je v transu. Řídící duch může rovněž provádět akty jako spiritistické pohyby stolku a materializaci. Média často udávají, že s určitým řídícím duchem udržují pravidelný kontakt.