Jdi na obsah Jdi na menu
 


Encyklopedie tarotu 1.díl

13. 6. 2014

13.6.2014

Encyklopedie tarotu 1.díl

Bohumil Vurm

jediná původní česká kniha o historii a symbolice karetního systému tarot

Perex: Z doby, kdy tarot vznikl, se nedochoval žádný návod, který by jeho původní smysl objasnil. Všechny "zaručené" teorie pochází až z přelomu 18. a 19.století, čtyři staletí po jeho zrodu.

Encyklopedie tarotu přehledně popisuje karetní systém tarot, jeho strukturu a význam jednotlivých karet. Autor se podrobně věnuje historii tarotu a vyzdvihuje jeho vztah k zemím Koruny české. Kniha obsahuje zcela nová témata včetně původu karty Papežka, jejíž podobu inspirovala dcera Přemysla I. Otakara a starší sestra svaté Anežky České, Vilemína.

Dlouho očekávané, přepracované a podstatně rozšířené vydání autorovy encyklopedie z roku 1995 je doplněno o nejnovější poznatky a o dosud nepublikovanou studii o původu symboliky trumfů tarotu na českém královském dvoře Karla IV. a Václava IV.

©Bohumil Vurm, Ing. Zuzana Foffová

Praga Mystica s.r.o., Praha 2012

Obálka ©Ing. Zuzana Foffová

ISBN 978-80-86767-11-6

 

Kniha je velmi čtivá zejména pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco více z minulosti karetního balíčku. Já sama po ní sáhla hlavně z tohoto důvodu. Mám ráda dějiny už jen samy o sobě, proto je pro mne kniha velmi čtivá. Také Bohumil Vurm patří mezi mé "oblíbence" a jeho knihy patří mezi ty, po nichž ráda sáhnu několikrát.

Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět i "něco navíc" o tarotové sadě.

Vzory výkladů v této knize odpovídají standartním rozložením, které najdete i v jiných publikacích (na rozklady tato kniha opravdu zaměřená není).

Doporučuju přečíst

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář