Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrácená karta

23. 10. 2008

 

OBRÁCENÁ KARTA

Řada vykladačů striktně odmítá "tzv Obrácené karty", další řada je preferuje. Záleží tedy jen na Vás zda budete při výkladu toto postavení karet používat, či nikoli.

Pokud obrácených karet při výkladu nepoužíváte, míchejte karty jednoduše tak, aby se obrátit nemohly. Naopak pokud se rozhodnete používat při výkladu obrácené karty, musíte tomu samozřejmě přizpůsobit i systém míchání, tedy dát kartám šanci aby se mohly obrátit. Mně osobně vyhovuje míchání na celé ploše stolu, čímž následně po důkladném promíchání uspořádám balíček zpět do úhledné hromádky, aby byly karty připraveny k dalším úkonům. Musím ale připusti, že významy obrácených karet používám velmi zřídka.

Co vlastně obrácené karty znamenají?

Tarotové karty symbolizují archetypální energii. Každá karta tedy v sobě obsahuje jak energii pozitivní, tak i negativní, nehledě na to, zda je obrácená, či nikoli.Spíše než na orientaci karty záleží na jejím postavení ve výkladu. 

I přes tento fakt se použitím obrácených karet vžil způsob interpretovat je jako negativní. (Např: 0 Blázen - rovně : Radost, láska a nespoutanost; 0 Blázen - obráceně : ukvapenost a neuváženost.)

Obrazek

Podle jiných ukazuje obrácená karta na zablokovanou energii, tedy na něco co bychom mohli nebo dokonce měli napravit.

Ať už se tedy rozhodnete tak či onak, pevně věřím, že vaše intuice Vám vždy dokonale napoví a pomůže vám interpretovat kartu tak, aby vám celkový výklad dával dokonalý smysl.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

přitáhnutí pozornosti

(Věra, 2. 5. 2017 9:17)

Obrácená karta také může na sebe upozorňovat, že je ve výkladu obzvlášt důležitá. Přitahovat pozornost.

Obrácené karty

(Aristoni, 11. 7. 2009 0:49)

Jen jsem chtěla vědět,jestli se obr.karta,když ji budu brát normálně,dá číst s kartou,která leží za ní?Napoví vlastně její negativitu?Odpoví mi někdo na těchto stránkách?Moc se mi líbí.Děkuji