Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věštění z karet (kartomantie)

24. 6. 2009

 

 

52 , 36 nebo 32 ?

Když chcete věštit budoucnost, máte možnost použít celé sady karet tj. 52 nebo můžete vypustit  2, 3, 4, 5 a 6; pak použijete jen zbývajících 32 karet. Někteří vykladači používají i 36 karet s tím, že balíček zahrnuje i šestky. (Existuje ovšem i varianta výkladu s 38 kartami, kde jsou zahrnuty tzv "Osobní karty", + 2x Žolík - o tom se zmíním později.). I zde platí pravidlo, že záleží jen a pouze na Vás samotných, kolik karet se naučíte používat.  Výsledky budou tak či onak stejně kvalitní.

Mějte však na paměti, že významy jednotlivých karet se v sadě 52 listů liší od významů karet v sadě po 32 nebo 36 kartách.

Odlišné jsou většinou i metody rozložení karet u každé z těchto sad.

Oblasti vlivů barev však zůstávají stejné, nemění se ani volba klientovy karty a Vaše příprava před samotným výkladem.

 

Oblast vlivů jednotlivých barev

Při rozkládání karet za účelem věštění zjistíte, že některá z barev převládá. Vzhledem k tomu, že každá má určitou oblast vlivu, je třeba tuto skutečnost vzít při Vašem věštění v úvahu. Atmosféra takové převládající barvy musí modifikovat Vaši interpretaci.

 Všeobecně lze barvy odvodit i z elementů:

 

Obrazek

SRDCE (element Vody)

(V Tarotové sadě odpovídají Srdce Pohárům)

Srdce jsou považována za šťastné karty. Říká se, že ovlivňují Vaše emoce a vnitřní život - lásku, náklonnost, přátelství, manželství a rodinu. Naznačují rovněž splněné ambice.

 

Obrazek

 

KŘÍŽE (element Ohně)

 (V Tarotové sadě odpovídají Kříže Holím)

Kříže ovlivňují Váš život mimo domov. Napovídají rovněž, že ambice mohou být splněny a peníze se dají vydělat jen díky tvrdé práci.

 

Obrazek

 

KÁRY (element Země)

 (V Tarotové sadě odpovídají Káry Mincím)

Káry jsou karty úspěchů a jso většinou spojovány s penězi, obchodem (s podnikáním) a loajalitou.

 

 

 

Obrazek

PIKY (element Vzduchu)

 (V Tarotové sadě odpovídají Piky Mečům)

Piky varují před nebezpečím, které je před dotyčnou osobou. Vaše neúspěchy jsou ovlivňovány právě touto barvou. Mysterium.

 

 

 

Převaha červených nebo černých karet

Při prvním pohledu na vyložené karty si samozřejmě nejprve povšimnete, převládají-li karty barvy červené nebo černé, což Vám již mnohé naznačuje.

Je-li převaha karet červených, přináší to dobrý výsledek.

Je-li většina karet černých, znamená to, že se klient ocitne na "životní horské dráze" a zažije mnoho pádů a vzestupů.

To samé platí i u jednotlivých "barev". Pokud převládá nad ostatními jedna "barva", je to pro tazatele určité znamení, které ho upozorňuje na daný problém.

Piky byly většinou považovány za karty přinášející tajemno. Převládají-li mezi kartami právě Piky, je to znamení, že tazatele čekají překážky, zmatky, změny, nenadálé události a také možné nebezpečí. Je důležité zachovat pozitivní přístup k životu a před uskutečněním plánů se raději poradit s odborníkem.

Převaha Srdcových karet je obvykle velmi dobrým znamením. Srdce přinášejí většinou čas štěstí, veselosti a radosti. Jsou také často příznakem úspěchů. Jsou-li však všechny karty Srdcové, znamená to, že si tazatel bude užívat přespříliš a zapomene na vše kolem.

Převaha Kárových karet značí významná finanční a obchodní jednání a týká se také praktické stránky života. Jsou-li však téměř všechny karty Kárové, hrozí nebezpečí, že tazatele zcela pohltí jeho touha po penězích a nebude myslet na nic jiného.

Převládají-li Kříže, znamená to příchod pestrého, zajímavého a podnětného období. Tazatel využije nových příležitostí, seznámí se s novými lidmi. Přátelství je jedním z nejsilnějších příznaků Křížových karet.  Je-li většina karet Křížových, ocitne se tazatel v pokušení vzít na sebe více zátěže, než je schopen unést.

 

 Převaha nízkých nebo vysokých karet

Objeví-li se ve výkladu většina vysokých karet (Es nebo karet s figurami), znamená to, že v tazatelově životě dojde k velmi významným změnám, které budou mít vliv na jeho budoucnost.

Většina karet s nízkou hodnotou znamená pravý opak - tazatelova nejbližší budoucnost se bude ubírat pravděpodobně stejným směrem jako doposud. Tazatel není připraven přijmout žádná významnější rozhodnutí či změny a ani jeho budoucnost mu zatím žádné nenabízí.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

trolol

(taková blbost, 9. 10. 2012 19:51)

!?!?!?!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?

zsigova

(marika, 24. 7. 2010 18:25)