Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak postupovat při výkladu

28. 4. 2009

 

Jak postupovat při výkladu 

 

1. Výklad karet by se měl provádět v prostředí, které Vám nejvíce vyhovuje. Někdo se cítí dobře v naprostém tichu a při svíčkách, naopak někdo jiný preferuje tlumenou hudbu. Je jedno jakou variantu zvolíte, každopádně se musíte v danou chvíli cítit příjemně a uvolněně.

2. Před vlastním výkladem karty řádně promíchejte, a to nejlépe tak dlouho, dokud nenabydete pocitu, že jste Vy i karty připraveni k výkladu.

3. Během míchání můžete poprosit síly v něž věříte ať Vám pomohou pochopit symboliku karet a jejich význam při spojení ve výkladu.

4. Zformulujte otázku na niž žádáte odpověď (v duchu, šeptem nebo nahlas - záleží pouze na Vás) a sejměte karty na 3 hromádky směrem k sobě (pokud vykládáte karty pro sebe),nebo směrem od sebe (pokud se dotazujete na jinou osobu).

5. Nyní můžete vytáhnou daný počet karet potřebný k  výkladu. Někdo dává přednost tažení karet - pak rozložte karty před sebe do půlkruhu a stejnou rukou, kterou jste snímali vyberete karty. Někdo jednoduše bere přímo vrchní karty z balíčku . Opět záleží pouze na Vás, která varianta Vám lépe vyhovuje.

6. Karty můžete dávat na sebe rubem nahoru nebo je přímo rozkládat do určeného obrazce. (Nezapomeňte, že pokud karty skládáte na sebe, budete skládat obrazec od první tažené karty, tedy od karty co je vespod balíčku tažených karet.)

7. Karty otáčejte lícem nahoru; teprve až otočíte všechny karty můžete začít s interpretací celkového výkladu.

8. Po skončení výkladu můžete (a nemusíte) sečíst danou hodnotu vyložených karet a použít tzv. kvintesenci výkladu.

9. Karty opět důkladně zamíchejte a můžete přistoupit k dalšímu výkladu.

10. Na závěr karty znovu promíchejte, poděkujte jim a odložte je do obalu v němž svoje karty uchováváte. (Šátek, krabička, skříňka,.....).