Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarot a numerologie

16. 2. 2009

 

Vaše číslo narození Vás provází a ovlivňuje po celý život. V Tarotu má také každá karta svoje příslušné číslo. Výpočtem Vašeho životního čísla můžete zjistit, jaká karta Velké Arkány Vám náleží. Ta vypovídá i o Vašem Osudu, životní cestě, způsobu myšlení, rozhodování, pracovních možnostech a samozřejmě také o lásce.

Výpočet Vašeho "Životního čísla" je velice jednoduchý. Příklad: datum narození je 28.leden 1976 (28.01.1976). Toto si přepíšeme na jednoduchý součet číslic: 2+8+0+1+1+9+7+6 = 34. Pokud je součet větší než 10, musíme dále pokračova ve sčítání: 3+4 = 7. Sedmička je tedy pro osobu narozenou 28.1.1976 jejím Životním číslem.

 

Číslo 1 - I.Mág

Základní princip: Tvořivost v akci

Má kontrolu nad svým nejbližším okolím, také moc a vliv na to, co se v jeho životě odehrává. Schopnost a talent k dosažení toho, co si určil a cílů, jež nosí v hlavě. Umí využívat intuici, sebedůvěry, síly vůle, inteligence a dovednosti. Všechny tyto vlastnosti ho dovedou k úspěchu a dovršení.

 

Číslo 2 - II.Velekněžka

Základní princip: Emoce

Pochopení a moudrost. Může radit druhým, jakým směrem se nechat vést. Mohla by ostatní vyučovat novému rytmu a životnímu stylu. Je pro ni velice důležité rodinné zázemí. Velmi citlivá a citově zaměřená osoba.

 

Číslo 3 - III.Císařovna

Základní princip: Spojující

Má schopnost naslouchat a chápat. Je představitelkou krásy a harmonie, kterou umí i vytvářet. Mívá vznešené vystupování a sebedůvěru, díky svojí přitažlivosti má mnoho přátel. Bývá na tom finančně dobře.

 

Číslo 4 - IV.Císař

Základní princip: Autorita

Individualita, sebeprojekce, podnikavost a vyjádření osobní vůle. Odvaha, přímá povaha. Je velmi pracovitý a houževnatý. Má smysl pro pořádek a praktičnost. Měl by spoléhat sám na sebe a svoji autoritu.

 

Číslo 5 - V.Velekněz

Základní princip: Zjevená moudrost

Vůdčí typ, autoritativní moc. Někdy ji až zneužívá. Často si ale uvědomí, že je nutnost změn v jeho životě, protože návykové vzorce mu již neslouží a nepřinášejí užitek a chápe, že je třeba to změnit. Rozvíjí důvěru ve své vyšší síly.

 

Číslo 6 - VI.Milenci

Základní princip: Jednota protikladů

Je to číslo lásky a harmonie. Potřebují více než ostatní lásku a obdiv. Přejí si splynout se svým partnerem, pro kterého by i dýchali. Lidé je mívají rádi, protože jsou velice milí, chápaví a vstřícní.

 

Číslo 7 - VII.Vůz

Základní princip: Použití vnitřní vůle

Orientace tvořivé touhy směrem k materiální hojnost. Představuje používání vnitřní vůle a inteligence k dosažení osobních cílů. Cokoliv si umane, bude splněno. Překoná cokoliv nebo kohokoliv, kdo by jí stál v cestě. Záměry jsou čisté.

 

Číslo 8 - VIII.Síla

Základní princip: Osobní síla

Správné využití osobní moci k překonání překážek. Odvážná osoba, která dokáže čelit oponentům. Dovede spojit svoji osobní moc a sílu, aby se probojovala jakýmikoliv životními těžkostmi. Je nabita sexuální energií.

 

Číslo 9 - IX.Poustevník

Základní princip: Vnitřní reflexe

Mívá pochopení pro druhé a ochotně jim pomáhá. Často se zabývá duchovnem. Příliš neprahne po hmotných statcích, naopak se snaží, aby i ostatní pochopili smysl života a nabízí jim pomocnou ruku. Lze mu důvěřovat.

 

 

Numerologii lze interpretovat i na karty Malé Arkány: 

Eso (1) - je číslem počátků - začátek

2 - číslo spojení

3 - sebevyjádření

4 - tvrdá práce

5 - pohyb, staré prokletí;  "Návrat zlých časů" 

6 - harmonie,rovnováha

7 - samota

8 - energie

9 - úplnost

10 (1+0) - počátek a konec; dokončení, završení (koloběh)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář