Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarot a Zvěrokruh

22. 1. 2009

 

Beran (22.3.-21.4.)  a  IV.Císař

Karta IV.Císař reprezentuje v Tarotu člověka, který má sebevědomí, silnou vůli a je schopný realizovat své touhy. Znamení Berana naděluje přesně takové vlastnosti. IV.Císař představuje nové myšlenky a originální nápady. I to má společné s tímto znamením, které začíná cestu zvěrokruhem a jež dává člověku do vínku nadšení pro vše nevyzkoušené.

 

 Býk (22.4.-21.5.)  a  V.Velekněz

 K Býku byla přiřazena karta V.Velekněze reprezentujícího moudrého učitele. V.Velekněz je ale ještě poután k hmotě, a proto věří na určitý řád a zákony na cestě duchovního růstu. To plně odpovídá energii Býka. Znamení charakterizují touha po poznání, tendence předávat lidem své znalosti a schopnost respektovat odhalené zákonitosti.

 

 Blíženci (22.5.- 21.6.)  a VI.Milenci

Karta VI.Milenci sice může znamenat romantickou lásku, její význam na spirituální úrovni je ale jiný. Jde o kartu rozhodování, čemu dáme přednost. Zamilujeme si ctnosti, nebo neřesti ? Půjdeme nadále cestou duchovního vývoje, nebo se zcela oddáme skeptickému ateistickému přístupu ? Karta VI.Milenci představuje krásný vztah, ale také dva pohledy na jednu věc. Tomu odpovídá i znamení Blíženců

 

Rak (22.6.-21.7.)  a  VII.Vůz

Karta VII.Vůz znamená možnost volby třeba i mezi protikladnými možnostmi, ale volba vždy směřuje k pevně stanovenému cíli. VII.Vůz reprezentuje silnou vnitřní vůli, pomocí níž se k němu dostaneme. Znamení Raka disponuje poídobnou silou, která mnohé dovede k úspěchům a vytyčeným cílům. 

 

Lev (22.7.-21.8.)  a  VIII.Síla

 Karta VIII.Síla představuje v Tarotu pevnost, hrdost, ohnivou vášeň, odvahu a ušlechtilý charakter. Proto se pojí se znamením Lva. Člověk si i na spirituální cestě uvědomil, že mu životní energii dodává nejen možnost být úspěšný ve vnějším světě, ale že pomocí této síly lze povýšit i své nižší vlastnosti do ušlechtilejší podoby.

 

Panna (22.8.-21.9.)  a  IX.Poustevník

IX.Poustevník symbolizuje energii, která člověku pomáhá uvědomit si, že jedině on sám může podniknout cestu do svého nitra a hledat tam pravdu o svém pravém životním poslání. Jde o kartu moudrosti a schopnosti ponořit se do nejhlubších vrstev "Já" a udělat v něm jakousi "inventuru". Žádný div, že mystici pojí kartu IX.Poustevníka se znamením Panny. IX.Poustevník, stejně jako Panna, umí rozeznat pravdu od iluzí.

 

Váhy (22.9.-21.10.)  a  XI.Spravedlnost

 Karta XI.Spravedlnost varuje člověka, aby se vyvaroval jednoduchých a jednostranných soudů. Vše musí být v rovnováze. Člověk v sobě musí harmonicky vyvážit rozum a city, sílu i slabost, víru i život v hmotném světě. Znamení Vah disponuje podobným umem - harmonicky vše vyvážit a spravedlivě posoudit.

 

Štír (22.10.-21.11.)  a  XIII.Smrt

Karta XIII.Smrt nereprezentuje v Tarotu fyzickou smrt, ale koloběh smrti a znovuzrození. V našm životě či nitru musí "něco" zemřít, aby se mohlo "něco" nového zrodit. Každý den procházíme tímto procesem - každý den "umírá" hodina, aby se mohla "zrodit" jiná. Znamení Štíra ví hodně o transformaci pocitů, citů, myšlenek, životních postojů i vlastností.

 

Střelec (22.11.-21.12.)  a  XIV.Mírnost

Na první pohled by se mohlo zdát, že karta XIV.Mírnost a ohnivý vášnivý Střelec nemají nic společného. Opak je pravdou. Obě tyto energie způsobují úspěšné sjednocení protikladů a následné zbavení se strachu z budoucího vývoje. Střelec v sobě musí sjednotit impulzivní povahu (zvířecí část symbolu Střelce) a moudrost (lidská část), aby se mohl se svým charakteristickým optimismem dívat do budoucnosti. 

 

Kozoroh (22.12.-21.1.)  a  XV.Ďábel

V Tarotu XV.Ďábel reprezentuje zkoušky, které nás čekají v hmotném světě. Duchovní energie pomáhají člověku pozvednout se, Ďábel ho stahuje dolů. Ďábel je v Tarotu pokušitelem, ale i zrcadlem našich skutků. Cílevědomé a vytrvalé znamení Kozoroha nám ukazuje, že je potřeba hodně síly a trpělivosti, abychom nepodlehli jeho svodům. Konfrontace se svými stíny není snadná, ale jejím zvládnutím se dostaneme na vyšší spirituální úroveň. 

 

  Vodnář (22.1.- 21.2.) a XVII.Hvězda

Karta XVII.Hvězda představuje moudrou osobnost, která je už "osvícena". Touží ostatním předat svoje prožitky, přimět je, aby se nedívali na věci ze sobeckého úhlu, aby se nebránili novým pohledům a zkušenostem. Nabádá je, aby chtěli udělat svět lepším pro všechny. A to je i charakteristika altruistického Vodnáře, který rád lidem předává svou moudrost.

 

Ryby (22.2.-21.3.)  a  XVIII.Luna

Karta XVIII.Luna nás zavádí do mystické krajiny, kde se rozplývají hranice mezi realitou a snem. Zde najdeme tajemství cesty, která byla vlastně iluzí. Nic není omezené, pokud se naše duše ponoří do mystického moře. To je podstata znamení Ryb, v němž se stírají všechny limitující hranice a jejichž zrozenci umějí tak mystrně odkrývat tajemství.

 

Z astrologického hlediska se jednotlivé symboly Malé Arkány pojí s těmito slunečními znameními:

Hole - Skopec, Lev, Střelec

Poháry - Rak, Štír, Ryby

Meče - Blíženci, Váhy, Vodnář

Mince - Býk, Panna, Kozoroh

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář