Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarotový slovník - J

J

jasnozřivost - schopnost přijímat mentálně nebo fyzicky podněty, které se vymykají standardnímu rozsahu smyslového vnímání. Na rozdíl od TELEPATIE se u této formy mimosmyslového vnímání umožňujícího jasnovidectví, předpokládá, že informace přichází přímo z vnějšího fyzického zdroje, nikoli prostřednictvím duševního působení nějaké jiné osoby.

Jin a Jang - dva rovnocenné a komplementární principy nebo energie, ze kterých se podle staré čínské filosofie skládá vesmír. Jang (zalitý sluncem) souvisí se vším pozitivním, mužským, světlým, suchým, slunečním, vysokým a nebeským, kdežto Jin (zastíněný) označuje složku negativní, ženskou, temnou, vlhkou, měsíční, nízkou a pozemskou. Všechno, co se děje, je pokládáno za výsledek vzájemného působení mezi těmito dvěma silami.

Judaismus - židovství; židovské náboženství (je monoteistické). Židovské náboženství, založené na víře v jednoho boha, jehož vůle je odhalena v Toře. Jedno z prvních velkých monoteistických náboženství, věřících ve všemocného stvořitele, který vědomě spravuje své tvoření.